Komentáře

29. 8. 2017

Lidé, kteří po celý život řádně pracovali, se dnes dostávají do situace, kdy přepočítávají každou korunu, aby vyšli se svým důchodem. Zdražují se potraviny, energie, služby a léky.

28. 8. 2017

U nás na jižní Moravě je řada věřících a navzájem se respektujeme, dokonce velmi přátelsky vycházíme a možnost spolupráce je zde opravdu velká.

24. 8. 2017

Některé zbytečné problémy si občas vyprodukujeme sami nebo pomocí nápadů našich vládních představitelů. Žijeme v demokratické zemi a každý má právo podnikat, pokud se to shoduje s platnými zákony a ustanoveními. Jenže v tom je právě háček.

22. 8. 2017

Poslední vyjádření amerického prezidenta Donalda Trumpa, v nichž nepokrytě zmiňuje možnost vojenských zásahů proti zemím, které nejsou vůči Washingtonu poslušné, ukázaly mírumilovnost USA v pravém světle.

21. 8. 2017

Děti s menším, či větším nadšením očekávají začátek školního roku a rodiče navštěvují obchody, aby nakoupili vše, co je do školy potřebné.

17. 8. 2017

Naše republika je velmi členitá. Protínají ji dálnice i malé okresní silnice. Jak se na kvalitu oprav a jejich rychlost u dálnice D1 dívají občané, netřeba příliš zdůrazňovat.

17. 8. 2017

Zřejmě nestačí, že nám sucho způsobilo velké problémy a deště s kroupami pak přírodu ještě znovu ničily. I člověk přispívá k mnohým problémům.

17. 8. 2017

Školství v naší republice to nemá jednoduché. Do toho, jak bude školství vypadat, se totiž snaží mluvit kdekdo - ať už odborníci nebo - co je horší - laici. Změna střídá změnu a stejně je to i s ministry školství.

14. 8. 2017

Jako by nám příroda chtěla ukázat, že nejen politické půtky a vládní hašteření jsou tím, o co bychom se měli starat. Poslední bouřky a větry zničily majetek mnoha lidem. A jen těžko budou tyto škody napravovány.

8. 8. 2017

Králové měli na svém dvoře šašky a blázny, kteří bavili šlechtu. Dnes už králové nejsou a velmi úspěšně je nahradili někteří politici. Svými výroky oblažují národ a patrně si myslí, že si z nás mohou dělat blázny.

7. 8. 2017

Většina z nás má ráda belgické pralinky. O belgických vejcích se to však zdaleka říct nedá. Poněkud pozdě jsme se dozvěděli, že vejce dovážená z Belgie jsou zvláště pro děti ohrožující.

31. 7. 2017

Statistiky, které se zabývají problémy letošní úrody ovoce, neříkají žádná příznivá čísla. Úroda dle nich je nejhorší od roku 1990. U některých druhů ovoce se jejich nedostatek projevil i na cenách stoupajících strmě vzhůru.

28. 7. 2017

Brno, srdce jižní Moravy, o němž naši tátové říkali „Brno je zlatá loď, za děvčaty z Brna choď“, je dnes v rukou hnutí ANO. Doba se změnila.

20. 7. 2017

STAN v čele s Gazdíkem jsou rozčarováni neseriózností lidovců. Kdyby se však Gazdík podíval do minulosti této katolické strany, lehce by zjistil, že takovéto chování je pro ně standardní. Dalo by se říct, kam vítr, tam plášť.

17. 7. 2017

Nejen prázdniny, ale i volný čas v rámci školního roku se dají využít různě. Děti jsou často ochotny podlehnout vlivu party či jednomu silnému jedinci a nápady, které nejsou zrovna dobré, bez uvážení realizovat.

17. 7. 2017

Život je změna, jen si nejsem jist, zda vždy vede k lepšímu. KDU-ČSL se spojila se STAN a najednou lidovci zvláště na Moravě prozřeli a proti tomuto svazku vehementně protestují.

13. 7. 2017

Průzkum, který zkoumal kvalitu nabízených potravin v ČR ve srovnání s našimi sousedy, přinesl výsledky, jež mnozí z nás předpovídali. Kvalita potravin je horší a za menší množství platíme více peněz.

11. 7. 2017

Na každém šprochu pravdy trochu. To, co se mezi lidmi šíří, má většinou reálný základ.

10. 7. 2017

Letošní úroda nebude pro zemědělce příliš dobrá. Počasím způsobené škody jsou horentní. Předběžné odhady škod, které způsobilo poslední krupobití zemědělcům, jsou více než půl miliardy korun. Škody zaznamenali i sadaři.

Ivo Pojezný
6. 6. 2017

Nejvyšší kontrolní úřad pravidelně provádí kontrolu hospodaření se státním majetkem a snad právem bývá označován za čtvrtý pilíř demokracie. Proto se jeho pozornosti nevyhnuly kontroly rozdělování dotací v oblasti sportu.

Ivo Pojezný
21. 4. 2017

Vzhledem k tomu, že se ministr vnitra Milan Chovanec neustále velmi laxně vyjadřuje ve věci České pošty a nevýhodného využití její distribuční sítě, tak považuji za důležité, aby tento problém nezapadnul.

6. 3. 2017

Jde o názor Dejdara nebo službu někomu jinému? Na jednom z celoplošných rádií se herec Martin Dejdar rozčiluje, že nebyla kompletně odvysílána repríza pořadu Zdivočelá země.

21. 2. 2017

Před časem zazněl z úst místopředsedy Poslanecké sněmovny PČR a předsedy ÚV KSČM JUDr. Vojtěcha Filipa návrh na rozpuštění Poslanecké sněmovny, a to vzhledem k tomu, že nevykonává naplno svoji funkci.

5. 1. 2017

Od prvního prosince minulého roku nás poctil stát novou možností. Daňovým portálem, kde jsme mohli najít nahlášení nevydané účtenky.

Stránky