Emil Pernica: Kam vítr tam plášť aneb když ČSSD neví kam patří

2. 2. 2020

V poslední době se u nás vaří podivný politický guláš. Srovnat se to dá snad jen s tím, jak kdysi pejsek a kočička pekli dort. Možná si na příběh pejska a kočičky ze svého dětství ještě vzpomeneme.

Kdysi mocná republiku ovládající oranžová strana ani v nejhorších snech si nedovedla představit dnešní debakl. Vládní strana ztrácí především přízeň občanů i svých vlastních členů. Soudy s ostravskými členy zatím ukazují, že zrušení jednotlivých buněk ČSSD nepomohlo a je spíše likvidační nežli straně ku prospěchu.

Myslím, že nejen poslanec Jaroslav Foldyna se právem rozčiloval nad nedávnou schůzkou představitelů strany s uskupením Milion chvilek. Pánové patrně přecenili schopnost rozpoznat, co je dobré a co stranu ještě více poškodí. Plná ústa sounáležitosti s lidmi tentokrát vzala za své. Milion chvilek pouze zkouší, jakou by našel cestu k získání moci, tentokrát třeba v Radách České televize a rozhlasu. Člověk by si myslel, že o takovémto jednání budou alespoň poslanci ČSSD informováni. Jak jsme však pochopili z vyjádření rozčíleného Jaroslava Foldyny, opak byl pravdou. Milion chvilek, který si za terč vybral vládu, premiéra i jednotlivé ministry je poněkud podivným partnerem oranžové strany.

Je pravdou, že levice by měla postupovat jednotně. Otázkou je, do jaké míry ČSSD chce hrát roli levicové strany. Proto zvláště v poslední době začínají vznikat i nové subjekty, které deklarují svou levicovost.

Jak celý ten kotrmelec pánů z ČSSD dopadne ukáže čas, o to více by se KSČM měla stát sjednotitelem levicových názorů a prosazování veškeré možné pomoci lidem. Konec konců, když se podíváme na program naší strany zjistíme další ,,dobrou“ vlastností oranžových a to opisovat náš program, který dlouhodobě deklaruje zlepšení současného stavu života lidí a tím i prosperitu České republiky. Ucelenost v jednání levicových subjektů by nemělo být pouze klišé napsané na papíře.

Autor: 
Bc. Emil Pernica, zastupitel města Blansko a předseda OV KSČM Blansko