Aktuality

18. 7. 2017

Život je změna, jen si nejsem jist, zda vždy vede k lepšímu. KDU-ČSL se spojila se STAN a najednou lidovci zvláště na Moravě prozřeli a proti tomuto svazku vehementně protestují. Piráti dostáli svému jménu a zalovili v rozčeřených vodách a spolupráci nabízejí STAN poslance Gazdíka.

17. 7. 2017

V jeden vlahý srpnový večer překročila „ruská“ vojska hranice Československé socialistické republiky. To, že nešlo o vojska ruská, ale vojska členských států Varšavské smlouvy je stejně tak zapomenuto, jako skutečnost, že neexistuje ani Sovětský svaz. Tuto událost, kterou je možné bez postihu nazývat pouze invazí, a jen pod hrozbou soudní tahanice internacionální pomocí,  hodnotit nebudu.

12. 7. 2017

Na každém šprochu pravdy trochu. To, co se mezi lidmi šíří, má většinou reálný základ. Již dlouho se u nás povídá o tom, že zboží z dovozu, například z Německa, které najdeme na pultech našich obchodů, není tak kvalitní, jako když jej koupíte přímo v Německu. Stejný lákavý obal, jen ten obsah se poněkud liší.

10. 7. 2017

Na neděli si nachystala veřejnoprávní televize zajímavé pořady. Nedělní podvečer si mohl divák zpestřit debatou o tom, zda existuje pravda na světě, která proběhla ve Fokusu s Václavem Moravcem, kterému sekundovali doktor Pavel Rychetský a Marta Kubišová.

29. 6. 2017

Přinášíme Vám několik čísel břeclavského Zpravodaje OV KSČM. Jde o vydání březen, duben, květen, červen 2017. Vydává se pro vnitrostranickou potřebu - po přečetní předej dál!
 

29. 6. 2017

Primátor Vokřál patrně z ostudy nevyjde. Jednou se omlouvá za vydanou publikaci s neadekvátními texty Turistického informačního centra Brno a v nejbližších dnech se patrně bude omlouvat znovu. A to za maketu Německého domu na Moravském náměstí. Toto monstrum totiž nemá stavební povolení. Prostě jde o černou stavbu.

29. 6. 2017

Je vám 24 let. Kdy a proč jste se rozhodl vstoupit do KSČM? Máte v tomto směru nějaký vzor z minulosti i ze současnosti?

22. 6. 2017

Žijeme dneškem a myslet bychom měli na perspektivy budoucnosti. Z toho vyplývá jediné. Spousta mravenčí práce, nezabývat se malichernostmi a žabomyšími spory, ale čas věnovat soustavné práci. Nestabilní politická scéna a zvláště pak hnutí ANO mění své postoje ze dne na den.

16. 6. 2017

Migrační kvóty jsou dlouhodobým problémem nejen pro Českou republiku, ale i pro další státy, jako jsou Polsko a Maďarsko. Evropská komise kvůli porušení unijní legislativy toto bude řešit. Jenže při vědomí šířícího se terorismu a nebezpečí, které přijímání uprchlíků skýtá, je třeba zvážit, co je pro občany a naši republiku prospěšnější.

13. 6. 2017

Ještě, že máme moderní techniku. SMS a různé zákulisní intriky pomohly Petru Dolínkovi k postu pražského lídra v podzimních parlamentních volbách. A jaké by mohlo být heslo Dolínka? »Hlavně se mě neptejte na nic, co bylo. Ani na to, co napomohlo mému zvolení.«

8. 6. 2017

6. 6. 2017 proběhlo 13. zasedání Zastupitelstva města Blansko. Je spousta věcí, které mě zneklidňují. Ať už se jedná o demolici bývalého hotelu Dukla a následné rekultivace pozemku na klidovou zónu. Práce se ze zvláštních důvodů neustále prodražují a otevření této plochy se odkládá.

5. 6. 2017

Nový ministr financí z líhně ANO Ivan Pilný se zuby nehty brání zvýšení minimální mzdy. Od jeho účasti ve vládě naši občané nemohou čekat nic dobrého. Nejdříve začal s tím, že důchodci by měli pracovat do konce života. Pak zmiňoval, že jeho děti si budou muset rozmyslet dovolené na Seychelách nebo koupi auta.

1. 6. 2017

Strana TOP 09 zahájila 30. 5. 2017 svoji volební kampaň. Hrdě představila svoje heslo – NEUHNEME.

30. 5. 2017

Komentář Bohumila SMUTNÉHO, člena Zastupitelstva Jihomoravského kraje a kandidáta za KSČM do voleb do Poslanecké sněmovny, k návštěvě prezidenta Zemana v Jihomoravském kraji a města Ivančice:

"Jak už asi víte, prezident ČR Miloš Zeman v pondělí 29.5.2017 zahájil svoji návštěvu Jihomoravského kraje a na programu měl mimo jiné návštěvu krajského úřadu a města Ivančice.

30. 5. 2017

Nic nevím, nic neznám, nic jsem nepodepsal. I tak se dá charakterizovat vyjádření exministra financí Babiše ke kauze brněnského podnikatele Davida Rusňáka. Rusňák hnutí ANO sponzoroval v údajné hodnotě 1,1 milionu korun.

25. 5. 2017

Veřejnost by měla vědět, že koaliční vláda Bohuslava Sobotky krade a přisvojuje si návrhy, které sama nevypracovala, byť je má v programovém prohlášení. Novinářům to v úterý řekl člen ústavně právního výboru sněmovny Zdeněk Ondráček (KSČM).

24. 5. 2017

Jako odpověď na Pochod smíření potomků nacistických vrahů a jejich obětí s putováním z  Pohořelic na společný mítink v Brně, který připravil brněnský magistrát, nachystal svoji protiakci Klub českého pohraničí s dalšími vlasteneckými organizacemi. Uskutečnil se tuto sobotu 20. května odpoledne.

23. 5. 2017

V současné době si v České republice zaslouží pozornost mnoho vládních kroků. Jedním z nich je i situace ve státním podniku Česká pošta. Před časem jsem interpeloval ministra vnitra a prvního místopředsedu ČSSD Milana Chovance k dění ve státním podniku Česká pošta spadajícím do jeho kompetence.

23. 5. 2017

Kandidát do Poslanecké sněmovny a předseda OV KSČM Vyškov Filip ZACHARIAŠ (na fotografii s předsedkyní LKŽ Květou Šlahúnkovou) vystoupil na Celorepublikovém setkání LKŽ v Kroměříži se svou prezentací Čína včera, dnes a zítra. "Chtěl bych moc poděkovat za pozvání na jednání LKŽ, které v tomto roce slaví 25. výročí svého vzniku.

19. 5. 2017

S velkou pompou představili zástupci KDU-ČSL a STAN nové logo, se kterým půjdou ve volební koalici do voleb. Svými barvami nepřekvapuje – modrá a žlutá. Dle některých komentátorů je však úsměvný spíše tvar loga, který nejednomu z nich připomíná jednu módní značku.

18. 5. 2017

Další letošní setkání brněnské pobočky Lázara Cruze Společnosti česko-kubánského přátelství započalo přivítáním nové kubánské konzulky Evelyn León Peréz. Mladá kubánská konzulka dostala od členů pobočky na přivítanou květiny a drobné dary. Hlavním darem bylo CD, které obsahovalo shrnutí pětiletého působení pobočky.

16. 5. 2017

Handrkování, které dnes prezentuje vláda, je pro nás všechny velkým zklamáním. Ne že bychom v tuto podivně spletenou koalici vkládali příliš velké naděje, ale její vzájemné vyřizování účtů mezi sebou a prostřednictvím veřejnosti dává za pravdu těm, kteří hned z počátku při uzavření koaliční smlouvy měli velké pochybnosti.

16. 5. 2017

Zaznamenali jsme malý posun v kauze OKD. Třeba se ještě podaří zachránit téměř dvanáct miliard od »podnikatele« Bakaly.

14. 5. 2017

Také v Rosicích u Brna si dne 8.5.2017 připomněli osvobození Rudou armádou. Čest a sláva našim osvoboditelům! 

Fotografické ohlédnutí vám přináší Pavel Pavlík v Rosic, fotili Žvach Štefan a Bartoněk Miloš.

Stránky