Aktuality

28. 5. 2020

I přes sucho, které sužuje Českou republiku, může těžba štěrkopísku ohrozit vodní zdroj pro více 140 000 lidí. Společnost České štěrkopísky má k povolení těžbě štěrkopísků na Hodonínsku zase o krok blíže. Český báňský úřad v Praze zamítl veškeré námitky a schválil dobývací prostor.

26. 5. 2020

S přispěním komunistů podpořilo Zastupitelstvo Jihomoravského kraje stavbu cyklostezky přes vodní dílo Nové Mlýny. Zvětšilo též o 1,1 milionu korun finanční podporu venkovských prodejen, o kterou je v obcích mimořádný zájem.

26. 5. 2020

Zmatky v územním a investičním plánování Jihomoravského kraje a města Brna vypočetl pro média vytrvalý kritik většiny liniových dopravních staveb v tomto regionu doc. Petr Firbas z Brna.

26. 5. 2020

Dary partnerských čínských provincií umožní Jihomoravskému kraji vytvořit si zásobu zdravotnického materiálu potřebného pro případnou druhou vlnou pandemie COVID-19.

20. 5. 2020

Ministr vnitra preferuje některé barvy. V současné době je to červená nebo modrá. Je však otázkou, zdali právě barevnost v oblékání pomůže řešit problémy našeho státu. Možná pobavil veřejnost, ale dnes už lidé dospěli k tomu, že chtějí především vidět skutečně reálné kroky, které pomohou zlepšit současný stav.

19. 5. 2020

Ve snaze nastartovat a uvést do obrátek jihomoravské hospodářství z útlumu v době koronavirové pandemie jednalo Zastupitelstvo Jihomoravského kraje. Tentokrát na magistrátní radnici v Brně, aby mohlo dodržet hygienické předpisy - např. dvoumetrové rozestupy mezi sebou- vyžadované při virové epidemii. 

11. 5. 2020

Tři tisíce Rusů, kteří trvale žijí na Moravě, si v sobotu 9. května připomenuli 75. výročí Dne vítězství Sovětské armády nad fašismem v Evropě. V dubnu 1945 při osvobozování jihu Moravy od fašistů přišlo o život za svobodu Čechů a Moravanů na 10 000 rudoarmějců.

10. 5. 2020

Májové poděkování z Rosic u Brna při 75. výročí osvobození Rosic dne 8.5. na místním hřbitově a od památníku z ulice Zbýšovská. Fotografická tabla připravil Pavel Pavlík.

10. 5. 2020

8. května bývá vždy ve Ždánickém lese u zaniklé hájenky Zlatý jelen živo. Letos byla bohužel každoroční oslava osvobození kvůli koronaviru zrušena.

10. 5. 2020

Brněnští komunisté i v současných omezených podmínkách vzdali hold a poděkování svým osvoboditelům, především příslušníkům Rudé armády Sovětského svazu. V pátek 8. května, ve státní svátek – Den vítězství – jejich zástupci v čele s předsedou MěV KSČM Martinem Říhou položili květiny u Památníku Rudoarmějce na Moravském náměstí v Brně. 

6. 5. 2020

V současné době se plní veřejný prostor výkřiky starosty Novotného. Je to jako cílená hra, která má odpoutat pozornost od skutečných denních problémů. A tak místo řešení dneška se mnozí dohadují s člověkem, který reprezentuje pravicovou ODS a odvádí pozornost od podstatných věcí.

6. 5. 2020

Krom předsedkyně OV KSČM Hodonín Lenky Ingrové a dalších členů a členek KSČM z Hodonínska se po stopách osvoboditelů okresu Hodonín vydal také bývalý poslanec a člen ÚV KSČM Jan Navrátil. Zde přinášíme reportáž z jeho cesty, která je velmi poučná: 

Zkratky: RA – Rudá armáda, RKA – Rumunská královská armáda

5. 5. 2020

Při práci na společném díle nehledí na to, kdo má legitimaci které strany. Jednapadesátiletý strážník Městské policie v Brně Petr Koš má od brněnských primátorů už osm vyznamenání, a to Za statečnost, Za záchranu lidských životů, má i ocenění Strážník roku za pomoc člověku v těžké životní situaci. Další ostruhy si vysloužil např.

3. 5. 2020

Májové pozdravení pro vás připravil Pavel Pavlík z Rosic u Brna. Vážení přátelé! Přeji všem pěkné májové dny i když s rouškami. Pavel Pavlík.

majove_polibeni.jpg

3. 5. 2020

Na poslední dny druhé světové války v Evropě a na osvobození obce Telnice nedaleko jihovýchodního okraje Brna zavzpomínala tehdy sedmiletá Milena Mihálová (rozená Doležalová *1937), která bydlela uvedenou dobu v Růžové ulici č. 253 v Telnici. 

28. 4. 2020

Navzdory omezením související s koronavirovou situací na Vyškovsku KSČM uctila ty, kteří přinesli tomuto regionu svobodu: “ Naši předci bojovali skutečně o život. Válka se dotkla každé obce u nás i v našem okolí. Naši dědové a pradědové vděčni za osvobození svých domovů stavěli v obcích a městech naší Moravy památníky těm, kdo přišli, když my volali o pomoc.

28. 4. 2020

Vážení spoluobčané, v jiných letech se obvykle v květnu setkáváme společně na oslavách Svátku práce i připomínkách osvobozování naší vlasti. Ani na jedno KSČM nezapomíná.

dopis_jizni_morava.jpg

27. 4. 2020

Brněnské kluby vojenské historie uspořádaly v neděli 26.4. 2020 početně omezené pietní vzpomínkové akty na čestných pohřebištích sovětských vojáků. A to na Ústředním hřbitově v Brně, na vojenských pohřebištích v Ořechově u Brna a v Němčičkách.

27. 4. 2020

Letos se ze známých důvodů na prvomájových oslavách nesejdeme, proto vám přinášíme prvomájové Haló noviny v elektronické podobě.

majove-halo.jpg

26. 4. 2020

V neděli 26. dubna uplynulo 75. let od doby, kdy vojska 2. ukrajinského frontu Rudé armády pod vedením maršála Sovětského svazu Rodiona Jakovleviče Malinovského osvobodila Brno, druhé největší město Československé republiky od fašistického Německa.

24. 4. 2020

Přes všechny strasti, které dnes prožíváme nelze zapomenout na blížící se volební podzim letošního roku. Lidé si velmi dobře uvědomují, že kraj je jedna z institucí, která je pro ně důležitá a může jim pomoci v jejich denních starostech. Při krajských volbách a konec konců i těch senátních si lidé vidí tak říkajíc více do talíře.

22. 4. 2020

KSČM se rozhodla věnovat prostředky ke zlepšení péče o pacienty s leukémií. Peníze, které měly původně sloužit k pořádání prvomájových oslav a oslav osvobození, skončí u občanů, jež zápasí se zákeřnou chorobou. Dar z rukou zástupců KSČM Stanislava Navrkala, Filipa Zachariaše a Martina Říhy převzal prof. Michael Doubek, zástupce přednosty hematologicko-onkologické kliniky FN Brno.

21. 4. 2020

Pokud chceme pochopit dnešní dění a to, co nás čeká v budoucnu, měli bychom sáhnout i do historie. Lidstvo zažilo mnoho epidemií ve své minulosti. Vůbec jsme však nepočítali s tím, že pandemie, která nás dnes zasáhla po celém světě může přijít. Katastrofy jsou věc, která se prostě přihodí.

17. 4. 2020

Maršálovi už nasadili oprátku. Prý neměl ústní roušku. Po pravdě řečeno, nepomohl by mu ani respirátor. Mohl by i s rouškou někoho nakazit, a tak bylo zapotřebí ho v tichosti odklidit. S provazem na krku ho shodili z podstavce. Skončil stejně jako K. H. Frank, který ještě v počátku května 1945 varoval Pražany, že jakékoli protiněmecké povstání utone v krvi.

Stránky