Aktuality

16. 1. 2018

Dnešní mimořádné zasedání zastupitelstva Jihomoravského kraje bylo na důležitá témata pro budoucí rozvoj našeho kraje opravdu velmi bohaté. Co jsme řešili? Schválili jsme zásadní strategické rozhodnutí, když jsme doporučili pro přestavbu Železničního uzlu Brno vybudování nového hlavního vlakového nádraží v poloze U řeky, tedy asi 800 metrů jižněji od současného nádraží.

10. 1. 2018

Doba jde dopředu. Lidé využívají moderní technologie, život je uspěchaný a mnohdy i trochu překotný. Často používaná formulace, trh vyřeší vše, však mnohdy připraví horké chvilky i těm, kteří s touto formulací nesouhlasí. Nejen byznys, který je cílem mnohých bez ohledu na okolí, je tím, co by nás mělo ovládat. Do podrobností promyšlené záměry a cíle by měly být zárukou úspěšnosti.

8. 1. 2018

Parlamentnilisty.cz: Tomáš Halík řekl: "Dát hlas pro Zemana bych považoval za těžké morální provinění proti zájmům naši země." Dle něj Zeman naší společnost svým chovaným táhl dolů a rozeštvával, vazně poškozoval politickou kulturu i pověst země v

8. 1. 2018

Situace ve společnosti a také situace na mezinárodním poli se stávají stále vážnější. Vyostřují se spory mezi velmocemi. Spojené státy americké ztrácejí místo světového hegemona, nehodlají se ovšem vzdát dobrovolně. Následkem konkurenčního boje mezi velmocemi je situace vyhrocená až do krajnosti,o válce, jako o řešení rozporů mezi velmocemi otevřeně mluví již mnozí.

8. 1. 2018

S velkou slávou předstoupil před veřejnost kandidát na prezidenta Mirek Topolánek, aby mj. představil svůj tým podporovatelů. Mirek Topolánek by byl rád rázným a slušným prezidentem... Škoda (nebo možná bohudík), že už s ním máme zkušenost ve funkci premiéra. Člověk by mu to snad i věřil.

5. 1. 2018

Fischer vs. Horáček o vojně, referendu a prezidentovi: Kdo z nich byl lepší v duelu?

18. 12. 2017

Přes 55 delegátů se sešlo v sobotu 16. 12. 2017 na jednání Okresní konference KSČM Blansko. Delegáti zhodnotili činnost od poslední konference, která proběhla v lednu 2017.

21. 11. 2017

Po volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, i přes množství různých vyjednávání, bychom neměli zapomínat, že v obcích a městech běží život, který má i své další problémy.

16. 11. 2017

Více než 20 tisíc delegátů 19. světového festivalu mládeže a studentstva, zastupujících více než 150 zemí, kteří se od 14. do 22. října 2017 sešli v ruském Soči pod heslem "Za mír, solidaritu a sociální spravedlnost, bojujeme proti imperialismu - Ctěme svou minulost, budujme budoucnost!," vydalo následující prohlášení:

16. 11. 2017

Přinášíme vám listopadové vydání Zpravodaje okresního výboru KSČM Vyškov, nejen pro potřeby základních organizací KSČM okresu Vyškov ...

3. 11. 2017

19. SFMS: "Za mír, solidaritu a sociální spravedlnost, bojujeme proti imperialismu - Ctěme svou minulost, budujme budoucnost!"

31. 10. 2017

Uplynulo několik dnů po volbách a situace se nijak zvlášť nevyjasnila. Politické strany a hnutí se přetahují kdo má pravdu, prosazují své programy a volební teze. A lidé nevěřícně sledují, kam to vše dospěje.

27. 10. 2017

KSČM respektuje vůli voličů a děkuje za všechny odevzdané hlasy v její prospěch.

ÚV KSČM na svém jednání rozhodl:

26. 10. 2017

A už to zase jede ve starých kolejích. Jedna handrkující se vláda skončila a my všichni jsme doufali, že se podaří věci změnit. Volby rozhodly o tom, kdo usedne do poslaneckých lavic a nám nezbývá, než věřit, že se všichni budou snažit pracovat ve prospěch nás i republiky.

18. 10. 2017

Kandidát do Poslanecké sněmovny v Jihomoravském kraji Filip ZACHARIAŠ se zúčastnil přednášky odbornice na psychomotorický vývoj dítěte Evy Kiedroňové v Křižanovicích na Vyškovsku. Při té příležitosti předal přítomným maminkám, které zde byly se svými ratolestmi, jako poděkování za jejich nelehkou péči květiny.

18. 10. 2017

Často se mluví o změně systému. Je to oblíbená fráze populistů bez znalosti věci. Hokynáři, kteří za pět minut dvanáct ze zcela zištných důvodů pochytili mesiášský komplex, prý pomocí referenda tuto změnu budou prosazovat.

16. 10. 2017

Letošní volební kampaně poněkud vybočují z normy. Soutěž se mění v ataky, jež neodpovídají pravidlům o slušnosti. Jako bychom se vrátili o pár let zpět. Na druhé straně došlo i k “modernizaci“ dehonestujících kampaní, které se objevují na Youtube a Facebooku a tvoří je lidé, kteří ztratili poslední zbytek slušnosti.

9. 10. 2017

Kandidát KSČM pro volby do Poslanecké sněmovny v Jihomoravském kraji Filip ZACHARIAŠ trávil sobotu aktivně. V odpoledních hodinách spolu s dalšími v Nesovicích na Vyškovsku slavnostně pokřtil velký gril pojmenovaný Zekon. “Jedná se spíše o umělecké dílo, než gril. Konstruktér má můj velký obdiv,” dodal Zachariaš. Křtu se účastila celá řada osobností okresu Vyškov - mj.

3. 10. 2017

Stupeň, jejž dosáhla mentalita koloniálního předklonu, už trčí i z mediálních titulků: „Lithium z Cínovce by se mělo zpracovávat doma.“ „Stát podepsal memorandum s australskými těžaři. Zajistí, že se lithium bude zpracovávat v Česku.“ Atd. atp.

2. 10. 2017

BRNO - Prosluněné první říjnové odpoledne na brněnském Zelném rynku patřilo zdařilé slavnosti Mezinárodního svátku seniorů. Mnoha stovkám dříve narozených tam vylepšili náladu zpěváci Stanislav Hložek, Jiří Helekal, taneční skupina Druhý dech i národopisný soubor Líšňáček. Důchodci využívali i kavárnu, ve které dostali zdarma kávu a koláček.

2. 10. 2017

V posledních dnech se objevilo několik útoků na volební billboardy a bannery KSČM v okresu Blansko. Nejdříve byl ukraden volební banner u Velkých Opatovic, poté byl poškozen billboard před Černou Horou. Beru to jako útok na KSČM i  na svoji osobu. Chci tímto vzkázat pachateli nebo pachatelům, že se nebojím myšlenkové konfrontace s jinými názory.

2. 10. 2017

Vážení občané, dovolte mi, abych vás pozval k volbám do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. KSČM i já se snažíme pracovat tak, abychom se nemuseli bát o svou budoucnost. Program, který představujeme, realizuje veškerá vaše přání a zajišťuje lepší podmínky života pro všechny.

29. 9. 2017

S obavami, a místy až křečovitým úsměvem na rtech, jsem sledoval nedávné politické tanečky okolo navyšování platů učitelům a dalším zaměstnancům ve státní správě. Odbory hrozily stávkou a politické špičky jen pár týdnů před volbami začaly hledat miliardy nutné k avizovanému růstu.

Stránky