Aktuality

3. 8. 2022

Zveme vás na 30. setkání občanů a mládeže na moravsko – slovenském pomezí v sobotu 20. srpna od 12 hod. v přírodním areálu. Připomeneme si 77. výročí osvobození Československa a 78. výročí SNP.

Odjezd autobusu z Hodonína do Dubňan a zpět :

11.30   hodin   – Restaurace Taste of India (bývalá restaurace V Dobrých časech – ul. Štefánikova)

26. 7. 2022

Vážení čtenáři, milé čtenářky, uplynulé dny se na české politické scéně nesly v duchu pokračující neuvěřitelné rusofobie, siláckých gest a řečí a pravicové nenávisti vůči lidem, kteří zastávají jakýkoliv jiný názor, než je ten vládní.

25. 7. 2022

Nesouhlas s výkladem tzv. „vyhnání“ či „pochodu smrti“ brněnských Němců a jejich „národních hostů“ v r. 1945 vyjádřili v sobotu v podvečer v Brně poblíž Mendlova náměstí členové Klubu českého pohraničí a dalších vlasteneckých organizací. 

25. 7. 2022

Vláda Petra Fialy vede naši zemi do chudoby. Problémy nás, obyčejných lidí, nikdo neřeší. Náš hlas nikdo neslyší. Naše názory nikoho nezajímají. Naše budoucnost je jim ukradená. A jejich rady: Nemáš na jídlo – nejez! Nemáš na nájem – táhni pod most! Nemáš na plyn – zmrzni. Nemáš na léky – umři. Politika potřebuje restart. Každý člověk má právo na důstojný život. Ale strachem nic nezměníte.

19. 7. 2022

Klub českého pohraničí spolu s dalšími vlasteneckými organizacemi Vás zve na Protestní shromáždění proti „Pouti smíření 2022“ v sobotu 23. července 2022 od 17:00 hodin ulice Křížová na vstupu do Mendlova náměstí.

Vyjádřete spolu s námi nesouhlas s dezinterpretací tzv. „vyhnání“ či „pochodu smrti“ brněnských Němců a jejich „národních hostů“ v r. 1945.

18. 7. 2022

Ředitel Hvězdárny a planetária v Brně, dosavadní senátor Jiří Dušek opět kandiduje do horní komory Parlamentu ČR. Za volební obvod Brno-město jej tam vysílá společně koalice ODS, ČSSD a lokálních subjektů Fakt Brno a Vaši starostové

18. 7. 2022

Vážení čtenáři, milé čtenářky, zvýšení daní, o kterém se v politických kuloárech šuškalo již několik posledních týdnů, začíná nabírat konkrétních obrysů. Je potřeba se ptát – jak se toto zvýšení dotkne běžného občana.

3. 7. 2022

Je před námi další díl Bez obalu, v němž se podíváme ještě blíže na kauzu kolem Hlubučka, neboť dostala nový rozměr. Pak se vrátíme k projevu Petra Fialy k občanům, předraženému bydlení a blíže si představíme situaci v Kolumbii, kde vyhrál volby Gustavo Petro. 

26. 6. 2022

Vážení čtenáři, milé čtenářky, další týden je za námi, a tak jsem ráda, že opět čtete mé řádky.  Česko má za sebou tropický týden, ovšem ještě větší horko bylo v uplynulém týdnu na pražském zastupitelstvu i ve vládních řadách. Ačkoliv toho o obří korupci lidí napojených na STAN už bylo řečeno i napsáno mnohé, ještě se u ní zastavme.

26. 6. 2022

Historii československo-kubánských vztahů zmapoval na besedě v Brně člen brněnské pobočky Společnosti česko-kubánského přátelství a majitel Česko-kubánského muzea Milan Carbol. 

17. 6. 2022

KSČM připravuje protivládní protestní shromáždění, které se uskuteční v sobotu 18. června od 15 hodin na Václavském náměstí v Praze. „Protest je namířen proti současnému drastickému zdražování, nárůstu chudoby, poklesu reálných mezd i proti neschopnosti a neochotě stávající vlády tento stav jakkoliv řešit,“ uvedl místopředseda KSČM Milan Krajča.

17. 6. 2022

Vážení čtenáři, milé čtenářky, ráda bych Vás přivítala už dalšího dílu Bez obalu!  Další týden se znovu nesl ve znamení nečinnosti vlády v boji s hyperinflací a zaměřování se na podružné problémy, jejichž řešení životy lidí v České republice nijak nezlepší.

13. 6. 2022

Vážení čtenáři, milé čtenářky, ráda bych Vás přivítala už u 22. dílu mého pořadu. 

6. 6. 2022

Stovky zájemců se střídaly v neděli v prosluněném brněnském parku vnitrobloku v Zahradnické ulici při úspěšném Dětském dni v režii levicového Sdružení politických stran a hnutí Restart pro Brno. Sdružuje brněnské městské organizace Komunistické strany Čech a Moravy (KSČM), Strany Práv Občanů – Zemanovci (SPOZ), Nezávislých společně pro město (NEZ/DEM) a další partnery.

6. 6. 2022

Dne 4. 6. 2022 byl Josef Skála tázán TV Prima k věci vyznamenání bratrů Mašínů. Zde je jeho reakce.

Pokud chcete podpořit Josefa Skálu v jeho kandidatuře na prezidenta ČR, níže si můžete stáhnout a podepsat petici na jeho podporu.

5. 6. 2022

Pro potřeby nejen základních organizací KSČM ... Májových akcí pořádaných OV KSČM Vyškov se účastnily stovky lidí. Celý Zpravodaj si můžete stáhnout a přečíst níže.

5. 6. 2022

Zdravím vás u dalšího dílu mého pořadu! V něm bych znovu ráda otevřela téma transparence, kterou se Fialova vláda a hlavně Piráti při svém nástupu do úřadu tak zaklínali. Po téměř půl roce vládnutí se nyní můžeme ohlédnout zpět i na to, jak se této vládě daří být otevřenou vůči občanům, kteří si ji ve volbách zvolili. Výsledek?

29. 5. 2022

Už po dvacáté Vás letos zdravím u Bez obalu! Neustálé prohlubování propasti a rozevírání nůžek mezi bohatými a chudými, na které KSČM dlouhodobě upozorňuje a snaží se proti němu bojovat, si pomalu začíná vybírat svou daň i na mezilidských vztazích. A všímají si toho konečně taky média.

9. 5. 2022

U Zlatého jelena se po dvouleté pauze sešly opět stovky lidí, kteří si připomněli památku našich osvoboditelů.

4. 5. 2022

V okrese Brno-venkov se slavily první máje v bývalých hornických obcích - v Zastávce u Brna a v Oslavanech.

2. 5. 2022

Na řadě míst v Jihomoravském kraji pořádala KSČM veřejná prvomajová shromáždění. Přinášíme vám malé ohlédnutí za těmi největšími v Hodoníně, na Zastávce, ve Vyškově  ....

2. 5. 2022

Přijít o práci v dnešní krizové době všeobecného zdražování všeho je problém stále většího počtu lidí v řadách deseti milionů obyčejných pracujících. Zaznělo to v neděli při oslavě Svátku práce v Brně i v Břeclavi za účasti místopředsedy ÚV KSČM pro evropské záležitosti a občanský sektor Milana Krajči.  

29. 4. 2022

Máme za sebou 16. týden a já Vás vítám u dalšího Bez obalu. Ministryně obrany Černochová, aktivně lobující za americkou vojenskou základnu na našem území, i v uplynulých dnech pokračovala ve své krasojízdě posledních týdnů a odletěla do USA.

Stránky