Aktuality

16. 1. 2019

K životu na venkově dlouhá léta patřily tři věci - obchůdek, hospoda a místní fotbalový klub. Fotbalové hřiště s aktivním klubem poskytuje prostor pro rozvoj dětí a mládeže, setkávání nad pivem a budování zdravého lokálního patriotismu. To zní jako něco, co by bylo vhodné zachovat, že?

16. 1. 2019

O víkendu 12.-13. ledna se v Berlíně konal každoroční víkend věnovaný památce zavražděných německých komunistů Rosy Luxemburgové a Karla Liebknechta (zavražděni 15. ledna 1919). Také je vzpomínáno na V. I. Lenina, který zemřel 21. ledna 1924. Letošní ročník byl mimořádně kulatý, neb se slaví sto let, tudíž KSM samozřejmě nemohl chybět.

13. 1. 2019

MORAVSKÝ PÍSEK - "Mít nebo nemít zdroj kvalitní  pitné vody je důležitější, než něčí kšeft s pískem," tvrdí naštvaní obyvatelé Moravského Písku a okolních obcí na Hodonínsku i Uherskohradišťsku kvůli rozhodnutí úřadu. 
 

11. 1. 2019

KSČM se v poslední době podařilo naplnit několik bodů svého programu, které se bezprostředně dotýkají občanů. Zanedbatelné rozhodně není ani zdanění náhrad v rámci církevních restitucí. Peníze, pokud tento návrh projde, je možné použít ve prospěch školství a zdravotnictví, což jsou rezorty, které si navýšení financí rozhodně zaslouží.

11. 1. 2019

Srdečně vás zveme na besedu s poslankyní Evropského parlamentu Ing. Kateřinou Konečnou. Beseda se koná ve středu 23. ledna 2019 od 16:00 hod. v kongresovém sále Lázní Hodonín.

8. 1. 2019

Jak jsme se mohli dozvědět z tisku tzv. Nadace knížete z Lichtenštejnska, tedy zkráceno Lichtenštejnové, zavalili dvacet šest českých soudů žaloby a žádají návrat českým státem zabranéh majetku.

3. 1. 2019

I tak by se dala označit zasedání Zastupitelstva města Blansko. Komunální volby v Blansku vyhrála ODS, která si ihned po volbách plácla s KDU – ČSL, ČSSD a Volbou pro Blansko. Spojenectví těchto stran trvá 20 let a má za sebou nemalé problémy (předraženou demolici hotelu Dukla, chátrající výškovou budovu i zpackaný průtah městem).

21. 12. 2018

Rozpočet pro rok 2019 bude se schodkem 40 miliard korun. V příštím roce se mohou občané těšit na zvýšení důchodů, nárůst platů státních zaměstnanců, učitelů ale také zvýšení financí na sociální služby.

18. 12. 2018

Mnohé z nás čekají problémy. Naše tradiční česká firma, výrobce traktorů Zetor chystá bohužel ne zrovna pěkný dárek pro své zaměstnance. 40 % jich má být ke konci března příštího roku propuštěno. Jde zhruba o 260 lidí, kteří budou mít problém jak řešit svou další existenci. Faktickým problémem propouštění u této společnosti je pokles odbytu, který trvá již několik let.

17. 12. 2018

BRNO - Dotační politiku Jihomoravského kraje podpořili komunističtí zastupitelé tohoto regionu.

14. 12. 2018

BRNO - Oproti jiným regionům ČR Jihomoravský kraj patří k těm, ve kterém se dokáží domluvit vládnoucí koalice s opozicí na společném řešení veřejných potřeb a na nápravě problémů. 

12. 12. 2018

Blíží se konec roku a je třeba uzavřít účet splněných a nesplněných závazků. KSČM se podařilo prosadit mnohé z volebního programu, ať už na úrovni republiky či jednotlivých měst a obcí. Dosáhli jsme výrazných slev ve veřejné dopravě, chystá se zvýšení minimální mzdy i důchodů. Dochází ke zvyšování platů ve školství i zdravotnictví. Můžeme se těšit na proplácení prvních 3 dnů nemocenské.

29. 11. 2018

Blíží se konec roku a je třeba udělat bilanci toho, co se podařilo splnit z volebního programu KSČM. Mimo jiné se jedná např. o finance pro obce, které mohou použít v rámci oprav či realizace bytů pro své občany. Ani školy a mateřské školky nepřijdou zkrátka. Jednání rozpočtového výboru a především snaha KSČM dosáhla přesunutí financí na tyto aktivity.

21. 11. 2018

Dne 17.11.  se v Aténách konala připomínka 45 let od povstání na Aténské polytechnice 17. listopadu 1973, odporu pokrokových studentů proti tehdejší vojenské juntě. Povstání bylo krvavě potlačeno vjezdem tanků do kampusu. Tisíce komunistů si připomnělo povstání na velké demonstraci, byl mezi nimi i clen KSM. 

16. 11. 2018

"Myslím, že občané jasně vzkazují svou volební účastí (pod 20%), že se neztotožnili s existencí Senátu, který vnímají jako drahé odkladiště politiků. Jeho pravomoci jsou velmi nízké a provoz stojí z kapes občanů 600 milionů korun. Měli bychom se bavit o možnosti jeho zrušení," řekl v debatě s Milošem Vystrčilem z ODS na ČRo Plus dnes Filip Zachariaš, člen širšího vedení KSČM.

16. 11. 2018

Všichni potřebujeme především klid, pocit jistoty do dalších dnů. Je třeba řešit konkrétní problémy, které trápí nás všechny, ať už se jedná o stále se zvyšující ceny potravin, zdražení bytů, které jsou pro mladé občany nedostupné, stejně jako vyřešení problémů s dosahem na praktické lékaře, kterých na regionech neustále ubývá.

31. 10. 2018

Mzdy řidičů autobusů jsou již nějakou dobu politickým tématem, které se v minulých letech dostalo i na jednání vlády Bohuslava Sobotky. Ta rozhodla o navýšení odměn pro řidiče. Za KSČM mohu jednoznačně říct, že šoféři a šoférky z povolání si vyšší ohodnocení své práce rozhodně zaslouží! Avšak postup minulé vlády se nesl v duchu hesla „chytání hada cizí rukou“.

31. 10. 2018

Na mnoha místech naší republiky jsou již uzavřeny koalice, které povedou obce a města. Skončilo volební klání, skončily oslavy 100 let republiky, u kterých mnozí zapomněli připomenout, že první republika nebyla pro všechny jen laskavá. Lidé museli tvrdě pracovat za malou mzdu a když vzpomeneme příklad Mostecké stávky lze jen konstatovat, že republika proti nim poslala četníky.

30. 10. 2018

BRNO - Slovanskou lípu srdčitou s označením Lípa svobody vysadili 28. 10. 2018, tedy v den 100. výročí založení Československé republiky, brněnští komunisté v parku ve vnitrobloku v Zahradnické ulici na Strarém Brně. Tedy na území nejstarší části tohoto tisíciletého města s někdejším prvním brněnským hradem nedaleko brodu přes řeku Svratku.

25. 10. 2018

Říjnové vydání zpravodaje okresního výboru KSČM VYŠKOV. Výsledky KSČM při volbách do zastupitelstev měst a obcí v okrese Vyškov a mnohem dalšího zajímavého.

23. 10. 2018

Dne 22.10.2018 zasedal sociálně-zdravotní výbor Jihomoravského kraje, jehož jsem místopředsedou, v Nemocnici Ivančice. Seznámili jsme se s hlavními investičními potřebami ivančické nemocnice. Mezi nejnákladnější patří záměr výstavby nové vyvařovny, jelikož stará budova je již ve špatném stavu. Jsou však i priority v obnově technického vybavení, např.

22. 10. 2018

Dochází k pozvolnému zdražování energií, což již některé distribuční firmy oznámily. Tím však zásah do našich peněženek nekončí. Počasí způsobilo velké problémy zemědělcům, chovatelům i pěstitelům zeleniny. A tak nás čeká zdražení pečiva, zeleniny, brambor a v podstatě i dalších věcí, na které má vliv zdražení základních vstupů, jako jsou energie.

4. 10. 2018

Máme jedinečnou možnost rozhodnout o tom, jak budeme žít po další 4 roky. Komunální volby může ovlivnit každý z nás. I když má KSČM širokou voličskou základnu, je třeba nepodcenit svou účast ve volbách. Právě náš hlas může rozhodnout o tom, kdo zasedne v zastupitelstvu našeho města či obce.

30. 9. 2018

BRNO - Nevelkou, zato důležitou pamětní desku k připomínce 350 000 čs. občanů, které vyhnali němečtí fašisté před 80 roky po mnichovském diktátu ze svých domovů v českém pohraničí, odhalili v neděli v Brně na domě v Křenové ulici 67 jménem vlasteneckých organizací představitelé Kruhu občanů vyhnaných z pohraničí.

30. 9. 2018

Lidový odpor proti fašismu na východě Ukrajiny byl tématem přednášky, kterou uspořádal v pátek 21. září Okresní výbor KSČM Břeclav ve spolupráci s Komunistickým svazem mládeže. 

Stránky