Aktuality

23. 10. 2020

Události, které se dnes v České republice dějí ke klidu nepřidávají. Covid-19 obrátil náš život naruby. Na jaře jsme se báli o práci, dnes se bojíme o holý život. Testovací místa nestíhají a v Praze vzniká první polní nemocnice. Politici, kteří si z pandemie v letních měsících dělali legraci dnes už patrně pochopili, že nejde o chřipku.

14. 10. 2020

Nadšení, které panovalo v létě o ústupu pandemie zmizelo v nenávratnu. Její atak se vrátil s mnohem silnější působností. Často rozporuplná vládní nařízení lidem ke klidu rozhodně nepřispívají. Uzavření základních škol nižšího stupně způsobuje problémy mnohým zaměstnavatelům i zaměstnancům. Lidé, kterých se to bezprostředně týká, což jsou rodiče malých dětí, to nemají lehké.

7. 10. 2020

Skončily volby do krajů a Senátu, rozhodně pro nás nedopadly dobře. Okresy a kraje požadovaly suverenitu v ustavování kandidátek a ve stylu rozhodování o volební kampani. Čili měly jednoznačně samostatné  pravomoce. Ani různá doporučení vedení  strany nebyla brána často v potaz. Teď se najednou vše obrátilo. Zodpovědnost má pouze vedení strany a ostatní jsou zřejmě z obliga.

2. 10. 2020

Deset vylosovaných z úspěšných luštitelů křížovky v jihomoravském krajském vydání předvolebního čísla levicového deníku Haló noviny odměnili včera v Brně. 

1. 10. 2020

Náš předvolební cyklus videí uzavíráme posledním dílem, který vám stručně přibližuje volební priority první sedmičky kandidátů KSČM do Zastupitelstva Jihomoravského kraje. Děkujeme za vaši přízeň a věříme, že 2. a 3. října 2020 podpoříte kandidátku KSČM s volebním číslem 63. 

 

1. 10. 2020

Informační tabuli s parafrázemi výroků prezidenta republiky Eduarda Beneše z května 1947 odhalili včera členové vlasteneckých organizaci na budově KSČM v Brně v Křenové ulici. V textu prezident ČSR varuje a upozorňuje na možnost budoucího falešného výkladů jeho dekretů vydaných z rozhodnutí vítězných mocností s cílem jejich prohlášení za neplatné. 

1. 10. 2020

Celková situace ve státě i volební kampaň jsou letos velmi neklasické. Přesto bychom neměli rezignovat na své cíle a plnění volebního programu. Volby to není pouze čas pár dnů před jejich konáním, ale dlouhodobá práce ve prospěch občanů měst, obcí a státu.

28. 9. 2020

Také předposlední týden před volbami jsme strávili společně s vámi, na cestách s naší volební dodávkou po obcích Jihomoravského kraje s našimi kandidáty do Zastupitelstva JmK.

27. 9. 2020

V rámci našeho předvolebního dokumentárního seriálu “7 okresů – 7 příležitostí k posunu kraje vpřed” vám postupně představujeme volební priority jednotlivých okresů a jejich hlavní kandidáty. Dnes zavítáme za vedoucím kandidátem jihomoravské KSČM, Stanislavem Navrkalem, do okresu Blansko.

24. 9. 2020

Také v okrese Brno-venkov je předvolební kampaň v plném proudu. Volební štafeta OV KSČM Brno-venkov na Zastávce 21.9.2020 - fotografické tablo pro vás připravil Pavel Pavlík z Rosic. 

volebni_stafeta_ov_kscm_brno.jpg

23. 9. 2020

V rámci našeho předvolebního dokumentárního seriálu “7 okresů – 7 příležitostí k posunu kraje vpřed” vám postupně budeme představovat volební priority jednotlivých okresů a jejich hlavní kandidáty. Tentokrát okres Vyškov s kandidátem Filipem Zachariašem.

 

20. 9. 2020

V rámci našeho předvolebního dokumentárního seriálu “7 okresů – 7 příležitostí k posunu kraje vpřed” vám postupně budeme představovat volební priority jednotlivých okresů a jejich hlavní kandidáty do Zastupitelstva Jihomoravského kraje. Jako další vám přinášíme představení okresu Brno-město s kandidátem Martinem Říhou.

20. 9. 2020

Také v týdnu od 14. do 20. září 2020 jsme každý den jezdili s naší volební dodávkou po okresech a obcích v Jihomoravském kraji. Pojďte se s námi podívat, kde všude jsme byli ....

Pátek 18.9. Znojemsko

20. 9. 2020

Všichni jsme věděli, že nás v letošním roce čekají krajské a senátní volby. Bylo určitě hodně času na práci ve prospěch občanů, řešení jejich problémů a požadavků. Myslím, že KSČM a její kandidáti udělali maximum pro to, aby prosadili na vládní úrovní s pomocí našich poslanců co největší počet bodů z volebního programu.

18. 9. 2020

Chcete se dovědět víc o volebním programu a kandidátech KSČM pro Jihomoravský kraj? V těchto dnech do schránek domácností přichází volební Haló Noviny, které vám přinášíme i v elektronické podobě. Stáhnout si je můžete níže ...

13. 9. 2020

V rámci našeho předvolebního dokumentárního seriálu “7 okresů – 7 příležitostí k posunu kraje vpřed” vám postupně budeme představovat volební priority jednotlivých okresů a jejich hlavní kandidáty do Zastupitelstva Jihomoravského kraje. Jako další vám přinášíme představení okresu Brno-venkov s kandidátem Ing. Bohumilem Smutným, manažerem Mikroregionu Ivančicko.

13. 9. 2020

Stavební technik (specialista - rozpočtář staveb) Martin Říha (51 let) pracuje mj. ve funkci předsedy Městského výboru KSČM v Brně. Kandiduje do Zastupitelstva Jihomoravského kraje. Zeptali jsme se ho, co by dělal a prosazoval, kdyby se rozhodnutím voličů stal členem krajské samosprávy:

13. 9. 2020

Podzimní výstavu výpěstků ze zahrad a vinohradů na Brněnsku uspořádala v pátek a sobotu brněnská městská organizace Českého zahrádkářského svazu (ČZS). Drobnými pěstiteli tam hýbe informace, že nově sestavovaný Územní plán města Brna počítá se zrušením dvou třetin zahrádkářských osad. Jejich pozemky mají dostat investoři většinou ke komerční výstavbě bytových domů.

13. 9. 2020

Ne, není třeba pana Pavla Novotného, starostu pražské městské části Řeporyje, představovat. Spíše si klást otázku, jak vůbec mohli voliči takového člověka zvolit? 

9. 9. 2020

V oboru krizového řízení a připravenosti a letos již osmý rok ve zdravotnické záchranné službě pracuje v Brně Václav Fišer (58 let). V říjnových volbách kandiduje za KSČM do nové sestavy zastupitelstva Jihomoravského kraje. Ke své kandidatuře se vyjádřil v následujícím rozhovoru:

9. 9. 2020

Dne 8. 9. 2020 se konalo 9. zasedání Zastupitelstva města Blansko. Jedním z bodů programu bylo projednání žádostí investora výstavby obchodního centra na území bývalých skleníků. Jednalo se opět o prodloužení harmonogramu výstavby a dalších dílčích změn. Celá investiční akce se táhne již od roku 2015.

8. 9. 2020

Ohlédnutí za prvním zářijovým týdnem předvolební kampaně KSČM v Jihomoravském kraji. S naší volební dodávkou a kandidáty do zastupitelstva Jihomoravského kraje jsme navštívili Hodonínsko, Břeclavsko, Znojemsko.

7. 9. 2020

V rámci našeho předvolebního dokumentárního seriálu "7 okresů - 7 příležitostí k posunu kraje vpřed" vám postupně budeme představovat volební priority jednotlivých okresů a jejich hlavní kandidáty do Zastupitelstva Jihomoravského kraje. Jako další vám přinášíme představení okresu Břeclav s kandidátem Zdeňkem Tesaříkem, dlouholetým starostou obce Tvrdonice.

7. 9. 2020

Brněnská pobočka společnosti česko-kubánksého přátelství Lázara Cruze vás srdečně zve na přednášku, která se koná 15.9. od 16:00 na Křenové 67, Brno.

125_1.jpg

7. 9. 2020

Filip Zachariaš byl hostem živého chatu na XTV. Filip Zachariaš je asistent poslance a lídr KSČM na Vyškovsku. Zároveň kandiduje na zastupitele v Jihomoravském kraji. Lidé se ho mohli ptát na jakoukoliv otázku v živém chatu. Video vám přinášíme.

 

Stránky