Aktuality

18. 2. 2018

Dne 16. února 2018 se konala okresní OV KSČM Brno-venkov. Na okresní konferenci bylo zvoleno staronové vedení ve složení - předseda OV - s. Zdeněk Zimola, člen ÚV - s. Jaroslav Přichystal. Okresní konference nominovala na předsedu ÚV s. Vojtěcha Filipa a na post místopředsedy ÚV s. Filipa Zachariáše.

15. 2. 2018

V polovině února se ke mně dostala velmi smutná zpráva, a to že nás v neděli 11.2.2018 navždy opustil ivančický rodák Josef Flíček, dlouholetý učitel, bývalý ředitel základní školy Na Brněnce, bývalý dlouholetý předseda Klubu českých turistů Brněnska a Městské rady Klubu českého pohraničí v Brně.

14. 2. 2018

OV KSČM Vyškov pořádá okresní oslavu Mezinárodního dne žen v pátek 9. března od 17:00 hod. v sále Besedního domu Vyškov.

mdz_2018_plakat.jpg

14. 2. 2018

Vydání únor/březen 2018. Nejen pro potřeby základních organizací KSČM Vyškov.

8. 2. 2018

Při setkání s občany, se na mě obrací lidé s problémy, někdy očekávanými a někdy i zcela nepochopitelnými. Život je k těm, kteří po celý čas poctivě pracovali tvrdý a nespravedlivý. Problémy jsou takové, jež nelze řešit hned, ale jen za pomoci delšího času a nastavení pravidel tak, aby náš život byl důstojný a nemuseli jsme se bát budoucnosti.

8. 2. 2018

Dne 14. ledna se konala v Berlíně jedna z největší levicových akcí v Evropě, LLL demonstrace (Lenin, Leibknecht, Luxemburg), pořádající se každý druhý víkend v lednu, jíž se i tento rok zúčastnily tisíce levicových aktivistů, pokrokových obyvatel i mladých revolucionářů z celé Evropy.

31. 1. 2018

Zvolili jsme si prezidenta a tím i pět let jistoty. Přesto se v éteru neustále objevují rádoby pravdivé příběhy, za které by se nemusel stydět žádný autor detektivek. V posledních dnech jsme se dočetli, že alkohol je představen jako „sofistikovaný“ jed. Patrně ani sám autor neví, o čem mluví. Měli bychom přestat vnímat, či dokonce vymýšlet, různé story a věnovat se skutečným problémům.

29. 1. 2018

V poslední době se dozvídáme spoustu informací, které nás začínají děsit. Bohužel, některé z nich zasahují bezprostředně do našeho života. Již delší dobu lidé upozorňují na havarijní stav mostu u Černé Hory. Příslušní pracovníci jako by nevnímali. Teprve nyní se probudili a silničáři hlasitě upozorňují, že most může spadnout.

29. 1. 2018

Stanovisko k nařčení

27. 1. 2018

"Jsem rád, že mohu popřát Miloši Zemanovi k znovuzvolení prezidentem České republiky. Občané se rozhodli pro stabilitu, prosperitu a pokračování úspěšného rozvoje ve všech oblastech našeho života."

27. 1. 2018

Vojtěch Filip, místopředseda PS PČR a předseda ÚV KSČM: Jsem rád, že mohu popřát Miloši Zemanovi k znovuzvolení prezidentem České republiky. Občané se rozhodli pro stabilitu, prosperitu a pokračování úspěšného rozvoje ve všech oblastech našeho života.

16. 1. 2018

Dnešní mimořádné zasedání zastupitelstva Jihomoravského kraje bylo na důležitá témata pro budoucí rozvoj našeho kraje opravdu velmi bohaté. Co jsme řešili? Schválili jsme zásadní strategické rozhodnutí, když jsme doporučili pro přestavbu Železničního uzlu Brno vybudování nového hlavního vlakového nádraží v poloze U řeky, tedy asi 800 metrů jižněji od současného nádraží.

10. 1. 2018

Doba jde dopředu. Lidé využívají moderní technologie, život je uspěchaný a mnohdy i trochu překotný. Často používaná formulace, trh vyřeší vše, však mnohdy připraví horké chvilky i těm, kteří s touto formulací nesouhlasí. Nejen byznys, který je cílem mnohých bez ohledu na okolí, je tím, co by nás mělo ovládat. Do podrobností promyšlené záměry a cíle by měly být zárukou úspěšnosti.

8. 1. 2018

Parlamentnilisty.cz: Tomáš Halík řekl: "Dát hlas pro Zemana bych považoval za těžké morální provinění proti zájmům naši země." Dle něj Zeman naší společnost svým chovaným táhl dolů a rozeštvával, vazně poškozoval politickou kulturu i pověst země v

8. 1. 2018

Situace ve společnosti a také situace na mezinárodním poli se stávají stále vážnější. Vyostřují se spory mezi velmocemi. Spojené státy americké ztrácejí místo světového hegemona, nehodlají se ovšem vzdát dobrovolně. Následkem konkurenčního boje mezi velmocemi je situace vyhrocená až do krajnosti,o válce, jako o řešení rozporů mezi velmocemi otevřeně mluví již mnozí.

8. 1. 2018

S velkou slávou předstoupil před veřejnost kandidát na prezidenta Mirek Topolánek, aby mj. představil svůj tým podporovatelů. Mirek Topolánek by byl rád rázným a slušným prezidentem... Škoda (nebo možná bohudík), že už s ním máme zkušenost ve funkci premiéra. Člověk by mu to snad i věřil.

5. 1. 2018

Fischer vs. Horáček o vojně, referendu a prezidentovi: Kdo z nich byl lepší v duelu?

18. 12. 2017

Přes 55 delegátů se sešlo v sobotu 16. 12. 2017 na jednání Okresní konference KSČM Blansko. Delegáti zhodnotili činnost od poslední konference, která proběhla v lednu 2017.

21. 11. 2017

Po volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, i přes množství různých vyjednávání, bychom neměli zapomínat, že v obcích a městech běží život, který má i své další problémy.

16. 11. 2017

Více než 20 tisíc delegátů 19. světového festivalu mládeže a studentstva, zastupujících více než 150 zemí, kteří se od 14. do 22. října 2017 sešli v ruském Soči pod heslem "Za mír, solidaritu a sociální spravedlnost, bojujeme proti imperialismu - Ctěme svou minulost, budujme budoucnost!," vydalo následující prohlášení:

16. 11. 2017

Přinášíme vám listopadové vydání Zpravodaje okresního výboru KSČM Vyškov, nejen pro potřeby základních organizací KSČM okresu Vyškov ...

3. 11. 2017

19. SFMS: "Za mír, solidaritu a sociální spravedlnost, bojujeme proti imperialismu - Ctěme svou minulost, budujme budoucnost!"

31. 10. 2017

Uplynulo několik dnů po volbách a situace se nijak zvlášť nevyjasnila. Politické strany a hnutí se přetahují kdo má pravdu, prosazují své programy a volební teze. A lidé nevěřícně sledují, kam to vše dospěje.

Stránky