Aktuality

20. 1. 2021

Spolek města a kraje pro pořádání Grand Prix České republiky má jít do insolvence. Takové usnesení alespoň včera přijali zastupitelé města Brna. Důvodem jsou nevypořádané závazky vůči promotérské společnosti Dorna, vlastníkovi okruhu Automotodromu a vůči držitelům 15 000 vstupenek. V insolvenci by spolek nejspíš platil jen část závazků.

19. 1. 2021

Brněnské Senior pointy pomáhají důchodcům s jejich registrací k očkování. Procházejí s nimi krok po kroku proces registrace k očkování proti covid-19. Tyto „oázy pro seniory“ působí jako první pomoc nejstarším občanům řadu let. Tráví v nich svůj volný čas, najdou zde pomoc s administrativními nebo právními úkony, třeba jak vyplnit složitý formulář. 

17. 1. 2021

Domov pro seniory v brněnské Holásecké ulici namontuje na svoji rovnou střechu jímače sluneční energie s její přeměnou na elekrický proud. 

11. 1. 2021

Už popáté se mohou Brňané zapojit do projektu participativního rozpočtu s názvem Dáme na vás. 

5. 1. 2021

V současné době mnohým z nás připadá, že se lidé stávají více soustředění sami na sebe a opomíjejí celkový stav v naší zemi. Řeší se uzavření sjezdovek, restaurací či obchodů a při tom by si měl každý uvědomit katastrofické vzrůstání počtu lidí zasažených koronavirem i následných úmrtí.

22. 12. 2020

Den má 24 hodin a člověk musí i spát. To ovšem neplatí pro supermany typu našeho premiéra. Stíhá práci svou a rád zabrousí i do resortů svých kolegů. Řeší kde co, nejpodivnější je bezmezná touha být u všeho, co lze využít z hlediska PR. Teď jej zaujala vakcinace. Nějací odborníci, kterými se oháněl jej pranic nezajímají. Vakcinaci bude velet sám. Prý za rok nasbíral zkušenosti.

13. 12. 2020

Dnes, 13.12. 2020, si připomínáme 100. výročí Oslavanské stávky. "Za chléb a práci" Šli před námi! Vzpomínkové tablo pro vás připravil Pavel Pavlík z Rosic.

pripomenuti_100._vyroci_prosincove_stavky.jpg

9. 12. 2020

Brněnští zastupitelé schválili rozpočet města Brna na příští rok. V rázu jednání chyběly tradiční levicové štiky - komunisté, které si brněnská veřejnost do současného složení městské samosprávy nezvolila.

8. 12. 2020

Dne 13. prosince 2020 si připomínáme 100 let od oslavanského povstání. Jako připomínku těchto událostí vám přinášíme filmový dokument od OV KSČM Brno-venkov, který zpracovali členové a sympatizanti základní organizace v Oslavanech na téma "Rosicko-oslavanská stávka v roce 1920 a stávka v prosinci roku 1932 až do ledna 1932".

6. 12. 2020

Nechci kritizovat zrušení superhrubé mzdy. To zaměstnancům přinese až tisíce korun navíc, které zvlášť v této nesnadné době více než potřebují. Zrušení superhrubé mzdy, jako její podstaty, považuji za správným počin. Negativní dopad však bude mít zcela objektivně na rozpočty krajů, měst a obcí.

26. 11. 2020

Opět slyšíme rozporuplná vládní vyjádření. Covid-19, který měli řešit odborníci opět do svých rukou vzali politici. Jeden by rozvolňoval, jiný ne a třetí je opatrný. Kam zmizeli odborníci? 

20. 11. 2020

Úsporný rozpočet jihomoravské metropole na rok 2021 předložili městští radní brněnským zastupitelům k jeho prosincovému schvalování.

19. 11. 2020

Slavit můžeme s rozumem nebo naopak bez zřetele na své okolí. V poslední době nám pandemie koronaviru zcela změnila život. Určitě nikdo z nás není nadšený z omezení, se kterými se musíme potýkat. Pokud ale zapřemýšlíme lze konstatovat, že opatření mají svůj hluboký smysl. Proto je zcela nepochopitelné, že demonstrace, která v Praze proběhla, nerespektovala žádná daná pravidla.

12. 11. 2020

Situace se pro mnohé občany stává neúnosnou. Koronavirus fatálně zasáhl do fungování mnoha podnikatelů, rodin i jednotlivců. Řada drobných živnostníků i podnikatelů řeší, co bude dál. Peněžní rezervu, kterou lidé měli, spotřebovali během první vlny pandemie a úspory většinou nemají. Některé samoživitelky řeší, co dát dětem k jídlu. Šance na zlepšení v dohledné době je velmi malá.

9. 11. 2020

Městský výbor KSČM v Brně sděluje, že 4. listopadu 2020 opustil naše řady v nedožitých 77 letech soudruh RSDr. Pavel Novotný, bývalý tajemník MěV KSČM v Brně a dlouholetý předseda ZO a MíV KSČM v Bystrci. Čest jeho památce!

27. 10. 2020

Vážené čtenářky, vážení čtenáři, zdravím Vás opět ze stránek Zpravodaje OV KSČM Vyškov. Bohužel ne s úsměvem na rtech. Debakl, který KSČM postihl v krajských a senátních volbách, bude mít žel tvrdý dopad i na fungování našeho okresního výboru.

Celé vydání Zpravodaje si můžete stáhnout a přečíst z odkazu níže.

23. 10. 2020

Události, které se dnes v České republice dějí ke klidu nepřidávají. Covid-19 obrátil náš život naruby. Na jaře jsme se báli o práci, dnes se bojíme o holý život. Testovací místa nestíhají a v Praze vzniká první polní nemocnice. Politici, kteří si z pandemie v letních měsících dělali legraci dnes už patrně pochopili, že nejde o chřipku.

14. 10. 2020

Nadšení, které panovalo v létě o ústupu pandemie zmizelo v nenávratnu. Její atak se vrátil s mnohem silnější působností. Často rozporuplná vládní nařízení lidem ke klidu rozhodně nepřispívají. Uzavření základních škol nižšího stupně způsobuje problémy mnohým zaměstnavatelům i zaměstnancům. Lidé, kterých se to bezprostředně týká, což jsou rodiče malých dětí, to nemají lehké.

7. 10. 2020

Skončily volby do krajů a Senátu, rozhodně pro nás nedopadly dobře. Okresy a kraje požadovaly suverenitu v ustavování kandidátek a ve stylu rozhodování o volební kampani. Čili měly jednoznačně samostatné  pravomoce. Ani různá doporučení vedení  strany nebyla brána často v potaz. Teď se najednou vše obrátilo. Zodpovědnost má pouze vedení strany a ostatní jsou zřejmě z obliga.

2. 10. 2020

Deset vylosovaných z úspěšných luštitelů křížovky v jihomoravském krajském vydání předvolebního čísla levicového deníku Haló noviny odměnili včera v Brně. 

1. 10. 2020

Náš předvolební cyklus videí uzavíráme posledním dílem, který vám stručně přibližuje volební priority první sedmičky kandidátů KSČM do Zastupitelstva Jihomoravského kraje. Děkujeme za vaši přízeň a věříme, že 2. a 3. října 2020 podpoříte kandidátku KSČM s volebním číslem 63. 

 

1. 10. 2020

Informační tabuli s parafrázemi výroků prezidenta republiky Eduarda Beneše z května 1947 odhalili včera členové vlasteneckých organizaci na budově KSČM v Brně v Křenové ulici. V textu prezident ČSR varuje a upozorňuje na možnost budoucího falešného výkladů jeho dekretů vydaných z rozhodnutí vítězných mocností s cílem jejich prohlášení za neplatné. 

1. 10. 2020

Celková situace ve státě i volební kampaň jsou letos velmi neklasické. Přesto bychom neměli rezignovat na své cíle a plnění volebního programu. Volby to není pouze čas pár dnů před jejich konáním, ale dlouhodobá práce ve prospěch občanů měst, obcí a státu.

28. 9. 2020

Také předposlední týden před volbami jsme strávili společně s vámi, na cestách s naší volební dodávkou po obcích Jihomoravského kraje s našimi kandidáty do Zastupitelstva JmK.

27. 9. 2020

V rámci našeho předvolebního dokumentárního seriálu “7 okresů – 7 příležitostí k posunu kraje vpřed” vám postupně představujeme volební priority jednotlivých okresů a jejich hlavní kandidáty. Dnes zavítáme za vedoucím kandidátem jihomoravské KSČM, Stanislavem Navrkalem, do okresu Blansko.

Stránky