Aktuality

17. 7. 2019

Česká republika řeší v poslední době mnoho problémů. Proto je pro nás občany nepochopitelné, že se ČSSD zabývá dominantně pouze svými vnitřními dohady kolem ministerstva kultury. Dokonce se objevili rádcové, jako třeba exhejtman Hašek a jeho několik oranžových vět. Po neúspěchu v minulých krajských volbách, ve kterých neporadil sám sobě je obdivuhodné jeho sebevědomí, když nabízí rady ČSSD.

15. 7. 2019

Jeden známý mi řekl, že »společnost se zbláznila«, myslel tím situaci, která nastala v České republice. Má jistě kus pravdy, ale pokud jde o způsob odvolávání v podstatě úspěšného ministra kultury, i když lidovecký předseda ve čtvrtek večer jeho činnost zpochybňoval, nemyslím si to. Zbláznila se ČSSD svým hokynařením s funkcemi.

11. 7. 2019

Rozhovor Haló novin s poslancem KSČM Ivo Pojezným, místopředsedou sněmovního podvýboru pro sport.

Prezident Miloš Zeman nedávno podepsal novelu zákona o podpoře sportu, kterou jste nedávno dlouze projednávali ve Sněmovně po jejím odmítnutí Senátem. Je to podle vás opravdu dobrá zpráva pro sportovce?

11. 7. 2019

Lidé si velmi váží možnosti přímé volby prezidenta naší republiky. Hodně dlouho se o tomto vedly diskuze. Lidé však a posléze i zákonodárci usoudili, že přímá volba je možná. Těchto voleb se účastní velké procento občanů. Zdravý selský rozum rozhoduje o tom, kdo bude Českou republiku reprezentovat doma i v zahraničí.

7. 7. 2019

Pozvání do Dubňan u příležitosti vzpomínkových oslav 75. výročí SNP, které se uskuteční v sobotu dne 17. srpna 2019.

kscm_a3_dubnany_2019.jpg

1. 7. 2019

Aktuální vydání Zpravodaje OV KSČM Vyškov na obodbí červen-srpen 2019. Dozvíte se například, že  KSČM získala na Vyškovsku více než 10 % a získala o více než 200 hlasů více než před 5 lety!

Stáhnout a přečíst si můžete zpravodaj z odkazu níže.

27. 6. 2019

Rozhovor Haló novin s poslancem Ivo Pojezným, místopředsedou sněmovního povýboru pro sport.

Není to tak dávno, kdy za zajímavých okolností – ke kterým jste i sám iniciativně přispěl, navštívil jižní Moravu čínský velvyslanec v ČR Zhang Jianmin. O co šlo konkrétně?

25. 6. 2019

Člověk má spoustu vlastností. Jednou z nich je zvědavost. Mnohdy si takto spálíme prsty. Zvědavost ministra zdravotnictví byla před časem nevhodná. Mladý muž pátral tam, kde neměl a dnes se diví, že vše vyšlo najevo. Možná kdyby se více věnoval práci poradce, nemusel by  vysvětlovat své neetické jednání. Dnes se ministr diví, že má své počínání zdůvodnit.

20. 6. 2019

V poslední době můžeme konstatovat, že se život občanů zlepšil. Klesla nezaměstnanost, došlo k navýšení důchodů, doplňují se chybějící finance ve zdravotnictví i školství. Je také snaha vyřešit i problém s nedostatkem prostředků na sociální služby. Žijeme v právním státě, kde občané rozhodují o tom, kdo usedne do poslaneckých, vládních a senátních lavic.

17. 6. 2019

Na pozvání poslance Poslanecké sněmovny PČR Iva Pojezného navštívil město Hodonín ve středu 12. června velvyslanec Čínské lidové republiky Zhang Jianmin s doprovodem.

12. 6. 2019

V úterý 11. 6. 2019 se konalo 4. zasedání Zastupitelstva města Blansko. Zastupitelé za KSČM vyjádřili velkou nespokojenost s neustálým odkládáním výstavby obchodního centra na ulici Poříčí. KSČM byla proti výstavbě od samého začátku. Zastupitelé za KSČM upozorňovali, že poblíž již jedno obchodní centrum stojí, navíc plánované další obchodní centrum se nachází v záplavovém území.

12. 6. 2019

Dnešní doba je plná paradoxů. Abych byl přesnější, ne doba, ale buržoazní propaganda. Poměrně nedávno proběhl v Brně na 1. máje protest proti fašismu, kde mj. vystoupila Zdena Mašínová, která se zalykala slovy jako humanismus, ale přitom je zarytou obránkyní svých bratrů, kteří zavraždili několik lidí takovým způsobem, za který by se nemusel stydět kdejaký fašista. 

7. 6. 2019

V pátek odpoledne dne 31. 5. 2019 jsem se stal účastníkem události, která měla šťastný konec. Starší paní, která procházela blanenskou zámeckou zahradou narazila na zhruba 2letého chlapce. Rodiče nikde v okolí nebyli, proto se rozhodla, že dítě zavede na Městský úřad na náměstí Republiky. Jelikož bylo kolem 15:30 hod. a pátek není úředním dnem byl městský úřad zavřený.

2. 6. 2019

Brněnští zastupitelé za KSČM připravili v sobotu Dětský den v parku ve vnitrobloku ulic Křídlovická, Zahradnická a Poříčí na Starém Brně. Prosluněný den, plný sportování i kultury, v něm prožilo mnoho rodičů se svými ratolestmi. Do 13 soutěží, které připravila pionýrská tábornická skupina Tuhas (tj. turistika, hry a sport),  se zapojilo přes dvě stě kluků a děvčat.

29. 5. 2019

Nový velvyslanec Kubánské republiky v ČR Danilo F. Alonso Mederos s chotí navštívil poprvé Brno. Doprovázela ho kubánská konzulka Evelyn Leon Perez. Diplomaté byli hosty brněnské pobočky Společnosti česko-kubánského přátelství Lázara Cruze, vedené Jozefem Štofanem a Alešem Hubertem.

28. 5. 2019

Pouhých 20 minut trvalo jednání Zastupitelstva jihomoravského kraje, svolané mimořádně k vyjádření stanoviska k dotacím ve prospěch Spolku pro Grand Prix ČR v Brně. A to na úhradu tzv.

22. 5. 2019

Pochází z malebné Jižní Moravy. Má znalost práva Evropské unie a zkušenost z práce asistentky europoslance Vladimíra Remka.

20. 5. 2019

Hudebně-literární pásmo 74 zastavení jara uspořádaly vlastenecké levicové organizace pro veřejnost v pátek v podvečer na Staré radnici v Brně. 

19. 5. 2019

Vážení občané, ve dnech 24. a 25. května letošního roku se uskuteční volby do Evropského parlamentu. Evropská unie ale ovlivňuje život každého z nás.

148x210_filip_pro_fcb.jpg

19. 5. 2019

Dne 17.5. kandidáti KSČM - Česká levice společně! Andrej Bóna, Dagmar Švendová a Jaromír Kohlíček procházeli ulicemi Brna a diskutovali s občany o problémech EU. Kromě centra ještě navštívili městské části Brna - Kohoutovice, Královo Pole, Bystrc a Žabovřesky. Program zakončili na akci Zastavení jara, kdy se uctívá památka padlých hrdinů při osvobozování Československa v roce 1945.

17. 5. 2019

Brněnská pobočka společnosti Česko-kubánského přátelství Lázara Cruze vás srdečně zve na setkání s kubánskými diplomaty.

pozvanka_velvyslanec.jpg

9. 5. 2019

V mnoha obcích po celé Jižní Moravě si lidé připomínali 74. výročí osvobození Rudou armádou. Také v Rosicích u Brna pro vás atmosféru zachytili ve fotografiích manželé Bartoňkovi a fotografické tablo sestavil s. Pavel Pavlík. Foto ze Zastávky - Petr Sázavský. Níže si můžete prohlédnout fotografická alba.

6. 5. 2019

BRNO - Mezinárodní motoristická jízda Cesty vítězství 2019 z Moskvy do Berlína, jako součást oslav 74. výročí porážky fašistického Německa, měla v neděli v podvečer zastávku v Brně.

3. 5. 2019

Tradičně, jako každý rok, také letos proběhly oslavy svátku práce na fotbalovém stadionu TJ Čechie v Zastávce u Brna za účasti vystoupení dětí a mládeže. Akce se těšila početnému zájmu široké veřejnosti (odhadem 250 lidí). Fotografické tablo sestavil Pavel Pavlík.

2. 5. 2019

BRNO - Poprvé v prosluněném parku domovního vnitrobloku ulic Zahradnická, Poříčí a Křídlovická se konala letos oslava Svátku práce v Brně. Nikoliv na tradičním stanovišti na Moravském náměstí, kde bylo komunistům doporučeno 1. máj nekonat. To proto, že tam měla být už v plném proudu rekonstrukce.

Stránky