Komentáře

Filip Zachariaš
16. 5. 2018

Stejně jako každý rok jsem si v rámci Českého dne proti rakovině koupil žlutý kvítek, tentokrát s fialovou stuhou symbolizující rakovinu tlustého střeva a konečníku.

30. 11. 2017

I když naše ekonomika v rámci zveřejňovaných čísel roste, je třeba vnímat i to, že se jedná o komplexní výsledky. Rozdíly v jednotlivých krajích jsou a budou.

29. 11. 2017

Ve volbách do Poslanecké sněmovny tentokráte s výraznou převahou zvítězila pravice. Z mnoha důvodů se ovšem strany pravice nebyly zatím schopny dohodnout na vytvoření vládní koalice.

27. 11. 2017

Česká ekonomika ale i pracovní trh prošly v minulých dvou desítkách let podstatnou strukturální změnou. Velmi významně se problémy spojené s transformací projevily v oblasti odborného a zejména učňovského školství.

23. 11. 2017

Zvolení Stanislava Grospiče do čela Mandátového a imunitního výboru PS PČR je třeba brát jako úspěch pro KSČM. O tom, jaké je rozložení sil na politickém spektru, rozhodli lidé. Mnohým se tento výsledek nelíbí.

16. 11. 2017

Každý z nás má své problémy a starosti. Řeší současnost a budoucnost svoji i své rodiny. Věřte, že máme co napravovat a je třeba nastavit taková pravidla, jež budou akceptovatelná dlouhodobě, ne jen na krátkou dobu.

6. 11. 2017

Hádanice a strkanice, nekonečné diskuze, i to je povolební výsledek přinášející jen jakési vakuum nemohoucnosti a mnohdy i vítaný důvod, proč nic nedělat. Neřešit problémy a tleskat stagnaci a nečinnosti.

Emil Pernica
26. 10. 2017

A už to zase jede ve starých kolejích. Jedna handrkující se vláda skončila a my všichni jsme doufali, že se podaří věci změnit. Volby rozhodly o tom, kdo usedne do poslaneckých lavic a nám nezbývá, než věřit, že se všichni budou snažit pracovat ve prospěch nás i republiky.

24. 10. 2017

Chtěl bych poděkovat za hlasy, které ve volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR dali lidé KSČM i mně osobně.  Čeká nás spousta práce, od které rozhodně neutíkáme. Právě naopak. Budeme se snažit co nejvíce naplňovat volební program.

10. 10. 2017

Je na čase stříhat metr. Přesto však těsně před volbami vycházejí na povrch další problémy. Dlouhodobě prosazujeme, aby nerostné suroviny zůstaly v rukách státu. V posledních dnech se objevil další problém. Jde o lithium.

9. 10. 2017

Mašínovi jsou prý elita národa. Elita národa jsou lidé, kteří pro naše občany, či stát, dokázali vytvořit věci neopakovatelné a prospěšné. Ať už se jedná o lékaře, vědce, umělce či vynálezce.

29. 8. 2017

Lidé, kteří po celý život řádně pracovali, se dnes dostávají do situace, kdy přepočítávají každou korunu, aby vyšli se svým důchodem. Zdražují se potraviny, energie, služby a léky.

28. 8. 2017

U nás na jižní Moravě je řada věřících a navzájem se respektujeme, dokonce velmi přátelsky vycházíme a možnost spolupráce je zde opravdu velká.

24. 8. 2017

Některé zbytečné problémy si občas vyprodukujeme sami nebo pomocí nápadů našich vládních představitelů. Žijeme v demokratické zemi a každý má právo podnikat, pokud se to shoduje s platnými zákony a ustanoveními. Jenže v tom je právě háček.

22. 8. 2017

Poslední vyjádření amerického prezidenta Donalda Trumpa, v nichž nepokrytě zmiňuje možnost vojenských zásahů proti zemím, které nejsou vůči Washingtonu poslušné, ukázaly mírumilovnost USA v pravém světle.

21. 8. 2017

Děti s menším, či větším nadšením očekávají začátek školního roku a rodiče navštěvují obchody, aby nakoupili vše, co je do školy potřebné.

17. 8. 2017

Naše republika je velmi členitá. Protínají ji dálnice i malé okresní silnice. Jak se na kvalitu oprav a jejich rychlost u dálnice D1 dívají občané, netřeba příliš zdůrazňovat.

17. 8. 2017

Zřejmě nestačí, že nám sucho způsobilo velké problémy a deště s kroupami pak přírodu ještě znovu ničily. I člověk přispívá k mnohým problémům.

17. 8. 2017

Školství v naší republice to nemá jednoduché. Do toho, jak bude školství vypadat, se totiž snaží mluvit kdekdo - ať už odborníci nebo - co je horší - laici. Změna střídá změnu a stejně je to i s ministry školství.

14. 8. 2017

Jako by nám příroda chtěla ukázat, že nejen politické půtky a vládní hašteření jsou tím, o co bychom se měli starat. Poslední bouřky a větry zničily majetek mnoha lidem. A jen těžko budou tyto škody napravovány.

8. 8. 2017

Králové měli na svém dvoře šašky a blázny, kteří bavili šlechtu. Dnes už králové nejsou a velmi úspěšně je nahradili někteří politici. Svými výroky oblažují národ a patrně si myslí, že si z nás mohou dělat blázny.

7. 8. 2017

Většina z nás má ráda belgické pralinky. O belgických vejcích se to však zdaleka říct nedá. Poněkud pozdě jsme se dozvěděli, že vejce dovážená z Belgie jsou zvláště pro děti ohrožující.

31. 7. 2017

Statistiky, které se zabývají problémy letošní úrody ovoce, neříkají žádná příznivá čísla. Úroda dle nich je nejhorší od roku 1990. U některých druhů ovoce se jejich nedostatek projevil i na cenách stoupajících strmě vzhůru.

28. 7. 2017

Brno, srdce jižní Moravy, o němž naši tátové říkali „Brno je zlatá loď, za děvčaty z Brna choď“, je dnes v rukou hnutí ANO. Doba se změnila.

Stránky