Emil Pernica: Čas do voleb počítáme na hodiny

1. 10. 2020

Celková situace ve státě i volební kampaň jsou letos velmi neklasické. Přesto bychom neměli rezignovat na své cíle a plnění volebního programu. Volby to není pouze čas pár dnů před jejich konáním, ale dlouhodobá práce ve prospěch občanů měst, obcí a státu.

Opatření, která v současné době vláda připravuje jsou se vší pravděpodobností nezbytná. Nouzový stav, o kterém se permanentně hovoří může pomoci řešit stav vzrůstající pandemie koronaviru.

Dosud neznáme detaily opatření, které nás čekají. Nicméně pokud budou smysluplná je třeba se jim bezodkladně podřídit. Krajské a senátní volby tak budou referendem, ve kterém občané mohou vyjádřit své názory na současné dění i zhodnocením naší práce v minulých letech. Podařilo se nám naplnit mnoho bodů z volebního programu, přesto však v žádném případě práce nekončí. Opatření, která jsou v rámci voleb připravena zaručují co největší ochranu před možností nákazy. Proto bychom neměli zůstávat doma, ale přijít svou účastí k volbám vyjádřit postoj k současnému stavu a také k tomu, kam se bude náš život nadále ubírat.

Pokud máme čas sledovat volební debaty prostřednictvím internetu či televizí, bohužel mnohdy sklouzávají k vzájemnému handrkování. Nato v této těžké době rozhodně není vhodný čas. Lidé řeší své problémy a uvítali by sjednocení názorů představitelů jednotlivých politických subjektů. Jejich cílem by mělo být hledat řešení prospěšná pro nás všechny.

Pravicová opozice opět odmítá nouzový stav a kritizuje kdeco. Přesto sama nenašla taková řešení, která by zamezila opětovnému šíření Covid-19.

Lidé nevěřícně kroutí hlavou a občas nerozumí vzájemným útokům představitelů některých politických stran.

Doufejme, že každý z nás se u volebních uren rozhodne správně a rozhodující bude odvedená práce v končícím volebním období.
 

Autor: 
Bc. Emil Pernica, kandidát KSČM do Zastupitelstva Jihomoravského kraje a předseda OV KSČM