Emil Pernica: Odmítáme eskalaci bezpečnostních hrozeb

16. 6. 2017

Migrační kvóty jsou dlouhodobým problémem nejen pro Českou republiku, ale i pro další státy, jako jsou Polsko a Maďarsko. Evropská komise kvůli porušení unijní legislativy toto bude řešit. Jenže při vědomí šířícího se terorismu a nebezpečí, které přijímání uprchlíků skýtá, je třeba zvážit, co je pro občany a naši republiku prospěšnější.

Ministr Chovanec se dlouhodobě zasazuje o to, že žádné další migranty Česká republika nepřijme. Jeho vyjádření je v souladu s míněním občanů. Lidé se rozhodně nechtějí bát teroristických útoků, které při zvýšeném počtu migrantů mohou bezesporu nastat.

KSČM navrhuje řešení, pomoci těmto lidem v zemích, odkud utíkají. Zastavit co možná nejvíce veškeré válečné konflikty, hlad a poskytnout lidem možnost práce. Jen tak totiž nebudou odcházet do jiných států. Poslední útoky v Anglii znovu potvrdily, že terorismus nezná hranice. Neuznává žádná etická pravidla a rukou teroristů umírají ženy i děti. A to přeci nikdo z nás nechce.

Evropské státy otevřely hranice, což je jistě dobře, současně však je třeba pečlivě zvažovat, jak chránit občany jednotlivých států. Odmítám uvažovat o tom, zdali při běžném způsobu života dojde k ohrožení či naši příbuzní a známí zemřou rukou zfanatizovaných vrahů, kteří v rámci hrůzné ideologie šíří strach po celém světě. Obce a města u nás v současné době takováto dění zatím nepoznaly. Přesto tomu tak nemusí být i nadále. Právě proto jedním z bodů programu pro podzimní parlamentní volby je mimo jiné i bezpečnost. Bezpečné domovy, ulice i ochrana občanů jsou jednou z podmínek k spokojenému životu nás všech.

 

Autor: 
Emil Pernica, kandidát KSČM do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR za Jihomoravský kraj