Emil Pernica: Zachránce aneb práce všeho druhu

22. 12. 2020

Den má 24 hodin a člověk musí i spát. To ovšem neplatí pro supermany typu našeho premiéra. Stíhá práci svou a rád zabrousí i do resortů svých kolegů. Řeší kde co, nejpodivnější je bezmezná touha být u všeho, co lze využít z hlediska PR. Teď jej zaujala vakcinace. Nějací odborníci, kterými se oháněl jej pranic nezajímají. Vakcinaci bude velet sám. Prý za rok nasbíral zkušenosti. Je tedy s podivem, k čemu je studium na lékařských fakultách. Ministr Blatný mlčí, stejně jako šéf krizového štábu. Holt vyšší bere a pánové raději neodporují.

Odpor se totiž neodpouští a rozlet současného šéfa ANO je prakticky neomezený. Co nám zbývá? Snad jen věřit, že nám nevládne pouze jedinec s neomezenými ambicemi a také to, že se vládní představitelé probudí z letargie a začnou své resorty skutečně řídit. Zvláště v důsledku šíření pandemie koronaviru by všechna opatření měli řídit skuteční odborníci, jinak nás může čekat nemilé procitnutí. Nelze podléhat touhám jedinců, dnes jde o životy nás všech.

Letošní vánoce jsou covidem značně poznamenány. Co si vzájemně přát? Přeji všem především zdraví, vzájemnou toleranci, klid a víru, že pandemie brzy odejde a život se vrátí do normálních kolejí. Poděkování patří především těm, kteří pomáhají tento stav přežít lidem postiženým koronavirem.

 

Autor: 
Bc. Emil Pernica, zastupitel města Blansko a předseda OV KSČM