Filip Zachariaš: Vokřál – primátor, který nás zničí

10. 4. 2017

Kdysi se o Brně zpívávalo: »Brno je zlatá loď, za děvčaty z Brna choď«. Všichni, kdo se v Jihomoravském kraji narodili, jej zpravidla milují, a ti, kdo do něj přijíždějí jako turisté, si jej ve většině případů oblíbí.

Zřejmě právě to se stalo trnem v oku vedení města Brna a vydalo průvodce TO JE BRNO, respektive se o tento unikát postaralo brněnské Turistické informační centrum. »Dárek« k zahájení nové turistické sezony naštval starosty okolních měst a obcí i občany. Kniha financovaná z veřejného rozpočtu je degradací všeho, co jižní Morava dokázala a nabízí. Jen namátkou, v této publikaci najdeme informaci, že Blansko na vás dýchne nicotou, depresí a prázdnotou. Kuřim je pro změnu specifická variace pracovního tábora. Velké Pavlovice údajně vedou v počtu lidí závislých na alkoholu. V Rousínově prý sídlí jeden z největších výrobců hracích automatů, ve kterých závislí utápějí své hypotéky. A tak rozporuplné hnutí Žít Brno a jeho prominenti opět ukázali, co dovedou. Co je moc, to je příliš!

Vážení občané, náš kraj je tedy prezentován jako ukázka nicoty, beznaděje a hlouposti. To si opravdu nezasloužíme. Právě v okolí města Brna je spousta krás, které je dobré navštívit a poznat. Jenže vedení radnice si zřejmě libuje v různých nestandardních a hloupých projevech, což jsme již několikrát zažili na vlastní kůži.

Autor: 
Filip ZACHARIAŠ, předseda OV KSČM Vyškov